Қаз

IV Съез

Ислам өкілдері:

1. БҮКІЛӘЛЕМДІК ИСЛАМ ЛИГАСЫ (Сауд Арабия Корольдігі)

Шейх Абдалла бен Абдель Мухсин ат-Турки – Делегация басшысы, Бүкіләлемдік Ислам Лигасының Бас хатшысы.

Делегация құрамы:

Абделмухсин бен Абдалла Ат-Түрки - Бүкіләлемдік Ислам Лигасының қызметкері,

Баян бинт Абдалла Ат-Түрки - Бүкіләлемдік Ислам Лигасының қызметкері,

Рахматулла бен Инаятулла Ахмед – Бүкіләлемдік Ислам Лигасының халықаралық ұйымдар және конференциялар департаментінің директоры,

Мункиз Махмуд Ас-Саккар – Бүкіләлемдік Ислам Лигасының халықаралық ұйымдар және конференциялар департаментінің кеңесшісі,

Турки Адбулрахман Аль-Мешкас – Бүкіләлемдік Ислам Лигасы хатшылығының қызметкері,

Сауд Ахмед Ануар Салех Малая –Телеканал операторы,

Али Мохаммед Аль Шехри – Бүкіләлемдік Ислам Лигасы хатшылығының қызметкері.

2. БҮКІЛӘЛЕМДІК ИСЛАМ МАЗХАБТАРЫНЫҢ ЖАҚЫНДАСУЫ АССАМБЛЕЯСЫ (Иран)

Аятолла Мухаммад Али Тасхири  Делегация басшысы, Бүкіләлемдік ислам мазхабтарының жақындасуы ассамблеясының Бас хатшысы.

Делегация құрамы:

Доктор Мухаммад Хасан Табарраен – Бүкіләлемдік ислам мазхабтарының жақындасуы ассамблеясы Бас хатшысының орынбасары,

Мухаммад Махди Наджаф – Бүкіләлемдік ислам мазхабтарының жақындасуы ассамблеясы, Ақпарат орталығының басшысы,

Хусейн Йари – Бүкіләлемдік ислам мазхабтарының жақындасуы ассамблеясының жетекші маманы.       

3. ТҮРКИЯНЫҢ ДІН ІСТЕРІ БОЙЫНША БАСҚАРМАСЫ

Мехмет Гормез  Делегация басшысы, Түркия Дін істері бойынша басқармасының Төрағасы, Бас муфтий.

Делегация құрамы:

Хасан Камил Иылмаз – Түркия Дін істері бойынша басқармасының Төраға орынбасары,

Абдулкадир Озкан – Баспасөз және қоғаммен байланыс сұрақтары бойынша кеңесшісі,

Йахья Йылдырым – Күзет офицері,

Хасан Хасан – Оператор,

Йылдырай Каплан – Кеңесші-консультант.

4. КОРОЛЬ АБДАЛЛА АТЫНДАҒЫ ӨРКЕНИЕТТЕР ДИАЛОГ ОРТАЛЫҒЫ (Сауд Арабия Корольдігі)

Фейсал бен Абдурахман бен Муаммар – Делегация басшысы, Сауд Аравиясы Королінің Кеңесшісі, Король Абдалла атындағы Өркениеттер диалогы орталығының Бас хатшысы.

Делегация құрамы:

Хатим бен Салим Аль-Анрус – Король Абдалла атындағы Өркениеттер диалогы орталығы Халықаралық қатынастар және диалог департаментінің директоры, 

Маджид Абу Джухейм – Король Абдалла атындағы Өркениеттер диалогы орталығының қызметкері.

5. КАТАР МЕМЛЕКЕТІНІҢ ИСЛАМ ЖӘНЕ ВАКУФТАР ІСТЕРІ ЖӨНІНДЕГІ МИНИСТРЛІГІ

Гайс бен Мубарак аль-Кауари  Делегация басшысы, Катар Мемлекетінің Ислам және вакуфтар істері жөніндегі министрі.  

Делегация құрамы:

Али Абубакр Аль-Акбари –Министрдің кеңесшісі,

Хамда Ахмад Аль-Мулла – Қоғаммен байланыс департаментінің директоры,

Махмуд Хамда Аль-Кауари – Мешіт сұрақтары бойынша басқарма директоры,

Доктор Махмуд Закриа Рашад Аббас –Министр Аппаратының экономикалық сұрақтар бойынша сарапшысы,

Мухаммад Махмуд Аль-Махмуд –Департамент директоры,

Балош Шафи Мухаммад - Қоғаммен байланыс департаментінің қызметкері,

Хасим Аль Ар Нуси – Король Абдал Азиз атындағы Ұлттар диалогы орталығы Басқармасының директоры,

Маджид Абу Духеим – Қоғаммен байланыс департаментінің маманы.

6. БІРІККЕН АРАБ ЭМИРАТТАРЫНЫҢ ИСЛАМ ЖӘНЕ ВАКУФТАР ІСТЕРІ ЖӨНІНДЕГІ АГЕНТТІГІ

Мухаммед Убейд аль-Мазруи – Делегация басшысы, Біріккен Араб Эмираттары Ислам және вакуфтар істері жөніндегі Бас агенттігінің Атқарушы директоры. 

Делегация құрамы:

Фарух аль-Хаммада – Мұрагер Абу-Даби ханзадасының діни істер бойынша кеңесшісі.

7. РЕСЕЙ МҰСЫЛМАНДАРЫНЫҢ ДІНИ БАСҚАРМАСЫ

Шейх Гайнутдинов Равиль Исмагилович Делегация басшысы, Ресейдің Еуропалық бөлігі мұсылмандарының Діни басқармасы Президиумының Төрағасы,  Ресей Мүфтилер кеңесінің Төрағасы.  

Делегация құрамы:

Мухетдинов Дамир Ваисович – Ресейдің Еуропалық бөлігі мұсылмандарының Діни басқармасы Төрағасының Бірінші орынбасары,  

Нагимзянов Роберт Айварович – Ресей Мүфтилер кеңесінің ТМД елдерімен жұмыс бойынша арнайы өкілі,

Саттахетдинов Рафик Анварович – Ресейдің Еуропалық бөлігі мұсылмандарының Діни басқармасы Төрағасының орынбасары.  

8. ҚАЗАҚСТАН МҰСЫЛМАНДАРЫНЫҢ ДІНИ БАСҚАРМАСЫ

Абсаттар Қажы Дербісәлі Делегация басшысы, Жоғары мүфтий, Қазақстан мұсылмандар Діни басқармасының Төрағасы. 

Делегация құрамы:

Қайрат Жолдыбайұлы – Қазақстан мұсылмандарының Діни басқарма Төрағасының Бірінші орынбасары, наиб мүфти,

Мұхаммаед-Хусайн Алсабеков –Шариат және Пәтуа бөлімінің меңгерушісі, наиб мүфтий,

Балғабек Мырзаев – Қазақстан мұсылмандарының Діни басқармасының аппаратының басшысы, исламтанушы,

Исмайл Сейтбеков – оқыту-ағарту бөлімінің меңгерушісі,

Еркін Дуанаев – Қазақстан қажылық Ассоциациясының Төрағасы,

Шәмсидин Керім – «Нұр Мүбарак» Ислам мәдениеті университетінің проректоры,

Мұхиддин Исаұлы – «Нұр Мүбарак» Ислам мәдениеті университетінің оқытушысы,

Алау Әділбаев – «Нұр Мүбарак» Ислам мәдениеті университетінің оқытушысы,

Қалмахан Ержан – «Нұр Мүбарак» Ислам мәдениеті университетінің оқытушысы,

Кұлмұхамед Маханбет – Алматы қ. жоғарғы имамы, исламтанушы,

Қалижан Занкоев – Астана қ. жоғарғы имамы, исламтанушы,

Маханов Нұржан – Қазақстан мұсылмандар Діни басқармасының  халықаралық қатынастар және хаттама бөлімінің меңгерушісі,

Ербол Қосбағар – Қазақстан мұсылмандар Діни басқармасының бөлім бастығы,

Алтынбек Ұтысхан - Қазақстан мұсылмандар Діни басқармасының бөлім бастығы,

Кужунеев Мұрат – Қазақстан мұсылмандар Діни басқармасының қызметкері.

9. КАВКАЗ МҰСЫЛМАНДАРЫНЫҢ ДІНИ БАСҚАРМАСЫ (Әзірбайжан)

Шейх-уль-Ислам Гаджи Аллахшукюр Паше-Заде  Делегация басшысы, Кавказ мұсылмандар Басқармасының Төрағасы. 

Делегация құрамы:

Пакиза Пашазаде –А. Паша Заденің зайыбы,

Сабир Хасанлы – Кавказ мұсылмандар басқармасы Төрағасының орынбасары,

Александр Ишеин – Орыс Православие Шіркеуі, Баку Епархиясының Епископы,  

Мукадас Паизов – Кавказ мұсылмандар басқармасының халықаралық қатынастар бөлімінің меңгерушісі,

Рахима Рагимова – Кавказ мұсылмандар басқармасының баспасөз қызметінің жетекшісі,

Зинаида Касымова – Кавказ мұсылмандар басқармасының қызметкері,

Сахаваддин Садыхов –А.Пашазаде күзетінің бастығы,

Фикрет Гусейнов – А.Пашазаде күзетінің қызметкері,

Исмаил Фаталиев – «ANS» телекомпаниясының корреспонденті,

Эльхан Гусейнов – ANS» телекомпаниясының бейнеоператоры,

Адалят Мамедов – Кавказ мұсылмандар басқармасының қызметкері.

10. ҚЫРҒЫЗСТАН МҰСЫЛМАНДАРЫНЫҢ ДІНИ БАСҚАРМАСЫ

Чубак ажи Жалилов Делегация басшысы, Қырғызстанның Жоғарғы мүфтиі.

Делегация құрамы:

Эгембердиев Рахматулло –ҚМДБ халықаралық байланыстар бөлімінің басшысы.

11. АМЕРИКА МҰСЫЛМАНДАР ПРОГРЕСІНІҢ ҚОҒАМЫ ЖӘНЕ «КОРДОВ БАСТАМАСЫ» ҰЙЫМЫ (АҚШ)

Фейсал Абдул Рауф - Делегация басшысы, Аль-Фара (Нью-Йорк қ.) мешітінің имамы, Америка мұсылмандар прогресінің қоғамы және «Кордов бастамасы» ұйымының көшбасшысы.

12. ҚЫТАЙ МҰСЫЛМАНДАРЫ АССОЦИАЦИЯСЫ

Хацжикэбиежи Хунер – Делегация басшысы, Қытай мұсылмандары Ассоциациясы Төрағасының орынбасары.   

13. «ДЖАМААТ-У-ШАБАБ-Е-ИСЛАМ» МҰСЫЛМАН ҰЙЫМЫ (Үндістан)

Сальман аль-Хусейни ан-Надви Делегация басшысы, «Джамаат-у-Шабаб-е-Ислам» мұсылман ұйымының Президенті.

Делегация құрамы:

Мохаммад Умар Гаутам – Хатшылық мүшесі.

14. ИСЛАМАБАД ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ИСЛАМ УНИВЕРСИТЕТІ (Пәкістан)

Мухаммад Зия-Уль-Хак – Делегация басшысы, Халықаралық ислам университетінің Шариғат және құқық факультетінің деканы, профессор. 

15. АРАБ ОЙЫ ФОРУМЫ (Швейцария)

Садық Бахит Аль-Факки  Делегация басшысы, Араб ойы форумының Бас хатшысы. 

Делегация құрамы:

Амер Аднан аль-Хафи –Конфессияаралық зерттеулер институтының ғылыми жетекшісі, Аль Альбайт университетінің профессоры,

Нэнси Шауки Таннус –Конфессияаралық зерттеулер институтының басқару және әкімшілік сұрақтары бойынша үйлестірушісі.

16. ПӘКІСТАН ИСЛАМ РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ИСЛАМ ИДЕОЛОГИЯЛЫҚ КЕҢЕСІ

Малик Мұхаммад Хан  Делегация басшысы, Пәкістан Ислам Республикасының Ислам идеологиясы Кеңесінің Төрағасы.

Делегация құрамы:

Маулана Мұхаммад Ханиф Джаландари – Ислам идеологиясы Кеңесінің Мүшесі.

17. ИСЛАМ ЫНТЫМАҚТАСТЫҚ ҰЙЫМЫНЫҢ «ФИКХА» ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ИСЛАМ АКАДЕМИИЯСЫ

Ахмад Халид Бабакар – Ислам Ынтымақтастық Ұйымы «Фикха» халықаралық ислам академииясының Хатшысы.

18. ҚАБЫЛ ОРТАЛЫҚ МЕШІТІ (Ауғанстан)

Мулла Мохаммад Аяз Ниази Делегация басшысы, Қабыл қ. Орталық мешітінің имамы. 

Делегация құрамы:

Мохаммад Хомаюн Шинвари –Ауғанстан Ислам Республикасы Парламенті Сенатының саяси кеңесшісі.

19. «НҰР МҮБАРАК» ИСЛАМ МӘДЕНИЕТІНІҢ УНИВЕРСИТЕТІ

Махмуд Фахми ХиджазиДелегация басшысы, «Нұр Мүбарак» Ислам мәдениеті университетінің ректоры, Мысыр Араб Республикиасы вакуфтер министрінің өкілі.

20. ИСЛАМ ЖӘНЕ ШАҚЫРУ ІСТЕРІ БОЙЫНША МИНИСТРЛЕР КОНФЕРЕНЦИЯСЫ (Сауд Арабия Корольдігі)

Маджид Абдулазиз Ат-ТуркиДелегация басшысы, Ислам және шақыру істері бойынша министрлер конференциясының Бас Хатшысы.

Христиан өкілдері:

21. ОРЫС ПРАВОСЛАВИЕ ШІРКЕУІНІҢ МӘСКЕУ ПАТРИАРХАТЫ (Ресей Федерациясы)

КириллДелегация басшысы, Мәскеу және Бүкіл Ресей Патриархы.

Делегация құрамы:

Илларион Волоколамский – Мәскеу Патриархатының сыртқы шіркеу байланыстары бөлімінің төрағасы,

Чаплин Всеволод Анатольевич – Мәскеу Патриархатының өзара қатынастар және қоғам бөлімінің төрағасы,

Рощин Георгий Евгеньевич - Мәскеу Патриархатының өзара қатынастар және қоғам бөлімінің төрағасының орынбасары,

Роман Багдасаров – Патриархаттың Протокол қызметінің өкілі,

Чащин Николай Николаевич,

Легойда Владимир Романович,

Куксов Михаил Геннадьевич,

Куксов Сергей Геннадьевич,

Быстров Александр Сергеевич,

Курдишенков Антон Александрович,

Ершов Александр Александрович,

Сунцов Сергей Сергеевич,

Зинченко Алексей Викторович,

Глушков Максим Валентинович,

АдриановМихаил Викторович,

Шевченко Денис Валерьевич,

Михайлов Андрей Михайлович,

Щербаков Андрей Анатольевич,

Новиков Дмитрий Александрович,

Заикин Сергей Юрьевич,

Виноградов Алексей Викторович,

Иванов Иван Иванович,

Клиценко Юрий Вячеславович,

Власов Сергей Николаевич,

Самсонов Роман Александрович,

Бригадов Александр Петрович,

Самсонова Ольга Валерьевна,

Соседов Алексей Викторович,

Дорофеева Елена Александровна,

Фаустова Милена Геннадьевна,

Сопова Александра Сергеевна,

Чинкова Елена Константиновна,

Канавин Илья Адольфович,

Арончиков Леонид Фелексович,

Летунов Александр Сергеевич,

Анисимов Василий Васильевич.

22. ВАТИКАН МЕМЛЕКЕТ-ҚАЛАСЫ ІСТЕРІ БОЙЫНША ПАПА КОМИССИЯСЫ

Джованни Лайоло Делегация басшысы, Ватикан мемлекет-қаласының істері бойынша Папа Комиссиясының Құрметті Төрағасы, Ватикан мемлекет-қаласының губернаторы.

Делегация құрамы:

Мигель Маури Буэндия– Қазақстандағы Апостол нунцийі, Қасиетті тақсыр,

Томаш Пэта–Астана Архиепископы,

Януш Виеслав Калета–Қарағанды Епископы,

Халед Акаше– Дінаралық диалог үшін Папа кеңесі,

Кристоф Руку– Франция Епископтарының конференциясының Исламмен байланыс бойынша ұлттық қызмет директоры,

Павел Обедзински– Апостол нунцийінің хатшысы,

Илария Морали– Папа грегориан университетінің теологии факультетінің профессоры,

Клаудия Вальбуена– Мәдени, әлеуметтік және білім беруді дамыту бойынша Қазақстандық қордың вице-Президенті,

Антонио Кальвазара – қызметкер.

23. БҮКІЛӘЛЕМДІК ЛЮТЕРАН ФЕДЕРАЦИЯСЫ (Швейцария)

Мартин ЮнгеДелегация басшысы, Бүкіләлемдік лютеран федерациясының Бас хатшысы.

Делегация құрамы:

Агнет Кристиан Глейберг Хольм–Қасиетті Рух шіркеуінің диалог және діни білім беру сұрақтары бойынша консультанты,

Симона Синн– Вильгельм атындағы Вестфальд университетінің протестандық теология факультетінің ғылыми қызметкері,

Юрий Новгородов–Қазақстандағы евангелие-лютеран шіркеуінің епископы, Бүкіләлемдік лютеран шіркеуінің өкілі,

Хонин Геннадий Валерьевич–Пастор,

Оксана Яковлева– Қазақстандағы Евангелие – Лютеран шіркеуінің істер жөніндегі басқарушысы,

Жанибек Батенов – Астанадағы Евангелие – Лютеран шіркеуінің Пасторы.

24. АҒЫЛШЫН ШІРКЕУІ (Ұлыбритания)

Николас БейнсДелегация басшысы, Ағылшын шіркеуінің Өкілі, Брэдфорд Епископы.

Делегация құрамы:

Ричард Аткинсон –Лестер және Лоубороу қалаларының архидьяконы,

Мартин Сноу –Шеффилд және Роттерхам қалаларының архидьяконы,

Хилари Бейкер – Брэдфорд қаласы приходының діни қызметкері,

Тоби Говарт –Кентерберий Архиепископы Р.Уильямстың дінаралық істер бойынша хатшысы.

25. ИЕРУСАЛИМ ПРАВОСЛАВИЕ ШІРКЕУІ (Израиль)

ТеофилIIIДелегация басшысы, Иерусалим Патриархы (Израиль).

Делегация құрамы:

Афанасиос Темистоклеус– Иерусалимдегі Грек Православие Патриархының Архидиаконы.

26. КОНСТАНТИНОПОЛЬ ПРАВОСЛАВИЕ ШІРКЕУІ (Франция)

Эммануил Адамакис Делегация басшысы, Франция Митрополиті.

Делегация құрамы:

Жан-Шарль Бертоне – Францияның Қазақстандағы Төтенше және Өкілетті Елшісі,

Ромен Майо – Францияның Қазақстандағы Елшілігінің аттаже-стажері.

27. ГРУЗИЯ ПРАВОСЛАВИЕ ШІРКЕУІ (Грузия)

Андрей (Гвазава) Делегация басшысы, Самтавия және Гория Митрополиті.

Делегация құрамы:

Игумен Козьма (Гуджабидзе).

28. АМЕРИКАНЫҢ ХРИСТИАНДЫҚ ШІРКЕУЛЕР ОДАҒЫ (АҚШ)

Леонид КишковскийДелегация басшысы, Американың христиандық шіркеулер одағының Президенті.

29. ӘЛЕМДІК ДІН ІСТЕР ЖӨНІНДЕГІ ДҮНИЕЖҮЗІЛІК КОНФЕРЕНЦИЯСЫ (АҚШ)

Уильям ВендлиДелегация басшысы, Әлемдік дін істер жөніндегі дүниежүзілік конференциясының Бас Хатшысы.

Делегация құрамы:

Левелин Кинг – Журналист, «White House Chronicle» теледидар бағдарламасының негізін қалаушы және жүргізушісі,

Линда Гаспарелло–Журналист, «White House Chronicle»теледидар бағдарламасының негізін қалаушы және жүргізушісі.

30. СЛОВАКИЯ ЖӘНЕ ЧЕХИЯ ПРАВОСЛАВИЕ ШІРКЕУІНІҢ ҚАСИЕТТІ СИНОДЫ (Словакия)

Милан Герка Делегация басшысы, Словакия және Чехия Православие Шіркеуінің Қасиетті Синод Хатшысы.

Делегация құрамы:

Игорь Стрелец – Журналист.

31. АРМЯН АПОСТОЛ ШІРКЕУІНІҢ ГЕГАРКУНИК ЕПАРХИЯСЫ

Маркос Оганнесян Делегация басшысы, Армян Апостол Шіркеуі Гегаркуник епархиясының жетекшісі.

Делегация құрамы:

Натан Оганесян –Алғашқы тақ иесіҚасиетті Епископ Эчмиадзин баспа бөлімінің Төрағасы,

Маркос Саргсян –Армян шіркеуінің басшысы.

32. РУМЫН ПРАВОСЛАВИЕ ШІРКЕУІ

Александр Стан Делегация басшысы, Румыния Православие Шіркеуінің ресми Өкілі.

33. ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНДАҒЫ ОРЫС ПРАВОСЛАВИЕ ШІРКЕУІ

Александр - Делегация басшысы, Қазақстан Республикасындағы Орыс Православие шіркеуінің Митрополия округ Басшысы, Астана және Қазақстан Митрополиті.

Делегация құрамы:

Сергий – Қазақстандағы Орыс Православиясының Астана шіркеу округінің қызметкері.

Иудаизм өкілдері:

34. ИЗРАИЛЬДІҢ БАС АШКЕНАЗ РАВВИНАТЫ

Йона Мецгер  Делегация басшысы, Израильдің Бас ашкеназ раввині.

Делегация құрамы:

Офра Мецгер – Израильдің Бас ашкеназ раввинінің зайыбы,

Хаим Айзенштадт –Бас Ашкеназ раввинінің арнайы көмекшісі,

Браха Айзенштадт –Хаим Айзенштадттың зайыбы, баспасөз хатшысы,

Элькана Хольцер – Ашкеназ раввинінің көмекшісі.

35. ИЗРАИЛЬДІҢ БАС СЕФАРД РАВВИНАТЫ

Шломо Амар Делегация басшысы, Израильдің басты сефард раввині.

Делегация құрамы:

Мазаль Амар – Израильдің бас сефард раввинінің зайыбы,

Яаков Харар – Бас сефард раввинінің арнайы көмекшісі,

Мейр Данино – Бас сефард раввинінің орынбасары,

Ора Данино – Мейр Даниноның зайыбы, спикер,

Виктор Радуцкий – Аудармашы.

36. ҚАЗАҚСТАННЫҢ БАС РАВВИНАТЫ

Ешая Коген – Делегация басшысы, Қазақстанның Бас раввині.

Делегация құрамы:

Шмуэль Карнаух - Астана қ. және Павлодар облысының бас раввині,

Манойленко Борис - Қазақстанның Бас раввинінің көмекшісі,

Давид Бен-Нани - Астана қ. Еврей қоғамының төрағасы.

Буддизм өкілдері:

37. ҚЫТАЙ БУДДИСТЕР АССОЦИАЦИЯСЫ

Сюе ЧэнДелегация басшысы, Қытай буддистері Ассоциациясы Төрағасының орынбасары.

Делегация құрамы:

Сяо Хун – ҚХР Мемлекеттік діни істер бойынша басқармасы Халықаралық ынтымақтастық департаменті директорының орынбасары,

Ван Ли – Қытай буддистері Ассоциациясы Халықаралық бөлімі басшысының орынбасары,

Булат Лацзипу – Қытай мұсылмандары Ассоциациясыхатшысының орынбасары,

Ли Шуан – Қытай даосистері Ассоциациясы Халықаралық бөлімінің қызметкері,

Сюй Сыюань – ҚХР Мемлекеттік діни істер бойынша басқармасы төрағасының орынбасары, ғылыми қызметкер,

СюйВэньцинь – ҚХР Мемлекеттік діни істер бойынша басқармасы халықаралық ынтымақтастық департамент екінші бөлімінің қызметкері,

Ким Тэ Иль - Алматы қ. вон-Буддизм басшысы.

38. БҮКІЛӘЛЕМДІК БУДДИСТЕР ОДАҒЫ (Моңголия)

Хамба лама Чойжилжавын Дамбажав Делегация басшысы, Бүкіләлемдік буддистер одағының вице-Президенті.

Делегация құрамы:

Тсетсегмаа Тугжижав – Бүкіләлемдік буддистер одағының вице-президентінің зайыбы.

39. «ЧОГЕ» БУДДА ҰЙЫМЫ (Корея Республикасы)

Джон Сан ЮльДелегация басшысы, «Чоге» будда ұйымының әлеуметтік жұмыстар бойынша департаментінің Директоры.

Делегация құрамы:

Янг Ки Хун – «Чоге» будда ұйымының Орталық Азиядағы өкілі.

40. «УНДУР ГЭГЭЭН ЗАНАБАЗАРА» АТЫНДАҒЫ БУДДА УНИВЕРСИТЕТІ (Моңголия)

Ганхуяг Магсаржав Делегация басшысы, Ундур Гэгээн Занабазара атындағы Будда университетінің вице-ректоры.

41. МАХАЧУЛАЛОНГКОРНВИРАД ЖАДЬЯЛАЯ УНИВЕРСИТЕТІ (Таиланд)

Прамаха Нопадол Саисута - Делегация басшысы, Махачулалонгкорнвирад жадьялая университетінің вице-ректоры.

Даосизм өкілдері:

42. ҚЫТАЙ ДАОСИСТЕРІ АССОЦИАЦИЯСЫ

Хуан Синьян – Делегация басшысы, Қытай даосистері ассоциациясы Төрағасының орынбасары.

Синтоизм өкілдері:

43. «ДЖИНДЖЯ ХОНЧЕ» ЖАПОНИЯ СИНТОИСТІК ХРАМДАР АССОЦИАЦИЯСЫ

Цунекиё Танака    Делегация басшысы, «Джинджя Хонче» Жапония синтоистік храмдар Ассоциациясының Президенті.

Делегация құрамы:

Хаджимэ Комазава – «Джинджя Хончё» қоғаммен байланыс департаментінің директоры,  

Кацуджи Ивахаши – «Джинджя Хончё» халықаралық ынтымақтастық басқармасының бастығы,

Юко Ишии – Халықаралық ынтымақтастық басқармасының қызметкері,

Наоки Мурата – Халықаралық ынтымақтастық басқармасының қызметкері.

Индуизм өкілдері

44. ИНДОЛОГИЯНЫ ЖӘНЕ ДІНАРАЛЫҚ ДИАЛОГТЫ ЗЕРТТЕУ ИНСТИТУТЫ (Үндістан)

Сомайя Самир Шантила  Делегация басшысы, Индологияны және дінаралық диалогты зерттеу институтының Төрағасы, Діни көшбасшылар кеңесінің мүшесі.

Делегация құрамы:

Свами Тадрупанандаджи - Индологияны және дінаралық диалогты зерттеу институтының қызметкері,

Свамини Танмаянандаджи - Индологияны және дінаралық диалогты зерттеу институтының қызметкері,

Абхишек Гхош - Индологияны және дінаралық диалогты зерттеу институтының қызметкері,

Кала Ачария Дхананджав - Индологияны және дінаралық диалогты зерттеу институтының қызметкері.

45. АКШАРДХАМ ҚОҒАМДЫҚ ҮЙЛЕСІМДІЛІК САЛАСЫНДАҒЫ ҚОЛДАНБАЛЫ ЗЕРТТЕУЛЕР БОЙЫНША ОРТАЛЫҒЫ (Үндістан)

Джайотиндра Мукундрай Дейв Делегация басшысы, Акшардам қоғамдық үйлесімділік саласындағы қолданбалы зерттеулер бойынша орталығының Директоры.  

46. «ӨМІР СҮРУ ӨНЕРІ» ҰЙЫМЫ (Үндістан)

Шри Шри Рави Шанкар Делегация басшысы, «Өмір сүру өнері» ұйымының негізін қалаушы. 

Делегация құрамы:

Барвал Акаш – «Өмір сүру өнері» ұйымының директоры және оқытушысы,

Пател Канчанбхай – «Bhakt» ағылшын орта мектебігнің хатшысы.

Зороастризм өкілдері:

47. ЗАРАТУШТРАНЫҢ МӘДЕНИ МҰРАСЫНЫҢ БҮКІЛӘЛЕМДІК КЕҢЕСІ (Үндістан)

Хоми Буржор Дхалла – Делегация басшысы, Заратуштра Бүкіләлемдік мәдени мұра кеңесінің Президенті.

Делегация құрамы:

Дехнугара Хошанг Бхадурджи - Заратуштра Бүкіләлемдік мәдени мұра кеңесінің қызметкері,

Ходивала Рузбех - Заратуштра Бүкіләлемдік мәдени мұра кеңесінің қызметкері,

Ноубл Раймунд Мину - Заратуштра Бүкіләлемдік мәдени мұра кеңесінің қызметкері,

Рангунвалла Адил Фироз - Заратуштра Бүкіләлемдік мәдени мұра кеңесінің қызметкері.

Құрметті қонақтар:
  1. Ғазибин Мұхаммад Делегация басшысы, Корольдің дін және мәдениет сұрақтары бойынша аға кеңесшісі, Иордания Хашимит Корольдігі Ханзадасының Өкілі (Иордания Хашимит Корольдігі).

Делегация құрамы:

Манар аль-Дабас – Ханзада Әкімшілігінің басшысы,

Хишам Лютфи Асфур – Ханзада Кеңсесінің Директоры,

Омар Хасан Мустафа Абусабах – Жеке күзет офицері,

Абдель Мунэм аль-Рагат – күзет офицері.

  1. Мохаммад Багер Хорамшад  Делегация басшысы, Иран Ислам Республикасы Президентінің Кеңесшісі, Мәдениет және ислам байланыстары бойынша ұйым Төрағасы (Иран).

Делегация құрамы:

Хади Азими – Мәдениет және ислам байланыстары бойынша ұйым төрағасының кеңесшісі.

  1. Жан Луи Кретьен  Делегация басшысы, Канаданың экс-Премьер-Министрі.

Делегация құрамы:

Андрэ Десмарэ – Power Corp. of Canada Президенті,

Оливье Десмарэ – Putnam Investments өкілдігінің басшысы,

Уильям Костливый –Power Corp. of Canada Президентінің көмекшісі,

Пол Харрисон –Putnam Investments Таяу Шығыс өкілдігінің басшысы,

Игорь Абрамов – «Heenan Blaikie» консультанты,

Виктор Шевченко – Аудармашы.

  1. Вальтер Швиммер –Еуропа Кеңесінің экс-Бас Хатшысы (Австрия).
  2. Мигель Анхель Моратинос –Испания Корольдігінің экс-Сыртқы істер министрі (Испания).
  3. Мевлют Чавушоглу  Делегация басшысы, ПАСЕ Президентінің жеке өкілі, ПАСЕ экс-Президенті (Турция).

Делегация құрамы:

Петр Сиш – ПАСЕ Президенті жеке кабинетінің басшысы.

  1. Чжан Лыбинь Делегация басшысы, Қытай дін істері бойынша мемлекеттік басқармасы басшысының орынбасары.

Делегация құрамы:

Шиси Юань – Қытай дін істері бойынша мемлекеттік басқармасы басшысының орынбасары көмекшісі.

  1. Пьер Морель  Делегация басшысы, Еуропалық Одақтың Орталық Азия бойынша арнайы Өкілі (Бельгия).

Делегация құрамы:

Анне Суотула - Елшінің өңірлік кеңесшісі.

  1. Тауфик Рабиа - Делегация басшысы, Сауда және өнеркәсіп министрі, Сауд Аравиясы Королінің арнайы Өкілі (Сауд Арабия).

 Делегация құрамы:

 Фахад Аль-Джалажил - Сауда және өнеркәсіп Вице-министрі,

 Талал Аль-Амири - Министрдің көмекшісі.

  1. Саид Шариф Юсефи – Ұлттық тәуелсіз ымыраластыру комиссиясы төрағасының орынбасары, Ауғаныстанның Ирактағы бұрынғы Елшісі (Ауғанстан).
  1. Майкл Робертс–Ұлыбритания экс-Премьер-Министрінің, «Вера» қайырымдылық қорының негізін қалаушы, Тони Блэрдің жеке өкілі (Ұлыбритания).
Халықаралық ұйымдардың өкілдері:
  1. Қасым-Жомарт Токаев Делегация басшысы, БҰҰ бас хатшысының орынбасары, БҰҰ-ның Женева бөлімінің Бас директоры.

Делегация құрамы:

Андреас Бэйкер  БҰҰ-ның Женевадағы Еуропалық бөлімінің саяси сұрақтар бойынша қызметкері.

  1. Ирина Бокова  Делегация басшысы, ЮНЕСКО Бас директоры (ЮНЕСКО).

Делегация құрамы:

Калин Митрев –И.Бокованың зайыбы.

Клэр Старк –ЮНЕСКО-ның стратегиялық жоспарлау бойынша қызметкері,

Лазарев Сергей Аркадьевич –ЮНЕСКО-ның Алматы қ. Қазақстан, Қырғызстан, Тәжікстан және Өзбекстан бойынша Өкілдігінің директоры,  

Катерина Стэноу – ЮНЕСКО-ның стратегиялық жоспарлау бюросының Әлем мәдениеті және күш көрсетпеу бағдарламасы бойынша Сектораралық платформасының директоры,

Дов Линч – Бас директор кеңсесінің бас маманы,

Бобир Тухтабаев – Сыртқы байланыстар және қоғамдық ақпарат бойынша секторының Еуропа және Солтүстік Америка бөлім басшысының м.а.

  1. Мухаммед Собейх – Араб Мемлекеттері Лигасы Бас хатшысының орынбасары (Біріккен Араб Эмираттары).
  2. Янез Ленарчич Делегация басшысы, ЕҚЫҰ-нің Демократиялық институттар және адам құқықтары бойынша бюросының Директоры (ЕҚЫҰ).

Делегация құрамы:

Ян Хаускаас – Арнайы кеңесші, , делегация мүшесі,

Флорианс Хохенберг –толеранттылық және кемсітпеушілік департаментінің басшысы,

Наталия Зарудная –Астанадағы ЕҚЫҰ Орталығының басшысы, Елші,

Жаннет Клетцер – Астанадағы ЕҚЫҰ Орталығының басшысының орынбасары,

  1. Мирослав Енча  Делегация басшысы, БҰҰ Бас хатшысының арнайы өкілі, БҰҰ-ның Орталық Азиядағы превентивтік дипломатия бойынша өңірлік орталығыныңарнайы Өкілі (БҰҰ).

Делегация құрамы:

Армандс Пуполс – саяси Кеңесші,

Бахыт Абдильдина – Ұлттық үйлестіруші.

  1. Эндрю Бейкер– ЕҚЫҰ -нің қазіргі төрағасының антисемитизммен күрес бойынша Жеке Өкілі, раввин (ЕҚЫҰ).  
  2. Кэтрин Мак Гиннес– Делегация басшысы, ЕҚЫҰ-нің қазіргі төрағасының ксенофобиямен және кемсітушілікпен, сонымен бірге христиандар мен басқа дін өкілдеріне қатысты төзбеушілік пен кемсітушілікке қарсы күрес бойынша Жеке Өкілі (ЕҚЫҰ).

Делегация құрамы:

Каролина Донэлан - Жеке Өкілідің көмекшісі.

  1. Адил Ахметов– ОБСЕ-нің қазіргі төрағасының мұсылмандарға қатысты төзбеушілік пен кемсітушілікке қарсы күрес бойынша жеке өкілі  (ОБСЕ)
  1. Абделькадер Эль Идрисси–ИСЕСКО Бас Хатшылығы  (Білім, ғылым және мәдениет сұрақтары бойынша Ислам ұйымы) Кабинетінің өкілі
Қоғам қайраткерлері:
  1. Анкит Шривастава–Дінаралық ынтымақтастық үшін халықаралық кеңесінің Басдиректоры (Бельгия).
  1. Сергей Попов – Православие Парламентаралық ассамблеясының Президенті (Ресей).
  1. Ахмед Акгюндюз– Роттердам Ислам Университетінің Ректоры (Нидерланды).
  1. Терие Род-Ларсен Делегация басшысы, Халықаралық бейбітшілік институтының Президенті (АҚШ).

Делегация құрамы:

Фабрис Айдан – Бас хатшының арнайы көмекшісі,

Андреа Пванцельзер –Венадағы Халықаралық бейбітшілік институты кеңсесінің директоры.

  1. Амал Хамидалла – Парсы шығанағы елдері бірлестігі қорының директоры (Нидерланды).
  1. Роберт Чейз– «Intersections International» дінаралық диалог бойынша діни үкіметтік емес ұйымның атқарушы директоры (АҚШ).
  1. Дейзи Фархат Хан– «Американское общество мусульманского прогресса» орталығының атқарушы директоры (АҚШ).
  1. Энрике Гаспар – «Нексос» Қорының Президенті (Испания).
  1. Кристиана Бэкер– Тележүргізуші, журналист (Ұлыбритания).
  1. Аликбер Аликберов– Ресей тарихшысы, исламтанушы (Ресей).
  1. Маликов Кадыр Курманбекович– «Дін, құқық және саясат» тәуелсіз аналитикалық орталығының директоры (Қырғызстан).
  1. Абдразаков Ишенбай Абдразакович – Экс-мемлекеттік хатшы, Бішкек мемлекеттік университетінің профессоры (Қырғызстан).