Қаз

III Съез

Ислам өкілдері

Бүкіләлемдік Ислам Лигасы

Шейх Абдалла Бен Абдель Мухсин Ат-Турки – Бүкіләлемдік Ислам Лигасының Бас хатшысы

Делегация құрамы:

Абдурахман бен Мухаммад аль-Айфан – Лига Бас хатшысының мәдениет және ақпарат мәселелері бойынша орынбасары, делегацияның басшысы

Мунказ Махмуд ас-Саккар – БИЛ Ғылыми зерттеулер басқармасының қызметкері

Уалид бен Омар аль-Хусейни – БИЛ қызметкері

Әл-Азхар

Мухаммад Саид Тантауи - Аль-Азхар Бас имамы

 Делегация құрамы:

Тарек Алкони – Төтенше өкіл, Египеттің Сыртқы істер министрінің аға көмекшісі

Шериф Альшубашы – журналист, АЕР Мәдениет министрінің бұрынғы көмекшісі

Али Аль-Сман – АЕР Діни диалог комитетінің экс-басшысы

Абдуль-Баки Шихат Шукр – Исламды зерттеу академиясының Бас хатшысы

Мухаммад Шама –Аль-Азхар университетінің профессоры

Ислам істері және уақы министрлігі

Махмуд Хамди Закзук – Араб Ешипет Республикасының вакуфтар министрі

Түркияның Дін істері жөніндегі басқармасы

Али Бардакоглу – Дін істері басқармасының төрағасы, Түркияның Бас Мүфтиі

Делегация құрамы:

Али Дере – ТР Діни Басқармасының сыртқы байланыстар бойынша бөлімінің бастығы

Рамазан Чавач - ТР Дін Басқармасы аппаратының қызметкері

Мәдениет және исламдық байланыстар ұйымы

1.Мехди Мустафави - Иран Ислам Республикасы Президентінің кеңесшісі, Мәдениет және исламдық байланыстар ұйымының президенті

 Делегация құрамы:

Расулипур Расул Алимохаммад - Мәдениет және исламдық байланыстар ұйымы жанындағы діндер орталығының директоры (Иран)

Сейед Абулхасан Наваб – Кум қаласы Діни университетінің ректоры және философия мектебінің ректоры

Бехруз Хаддади – Кум қаласы Діни университеті ректорының және философия мектебі ректорының зерттеу істері бойынша орынбасары

Сейед Фатеме Хоссейни Мирсафи – Ислам мәдениеті және қатынастары ұйымының қызметкері

Халықаралық ислам университеті

Анвар Хусейн Сиддики – Халықаралық ислам университетінің (Пәкістан Ислам Республикасы) президенті

 Делегация құрамы:

Зия-Уль-Хак, Шариғат мәселелері бойынша департамент төрағасы

Абдул Джаббар Шакир, Халықаралық ислам университетінің Ислам миссионерлігі академиясының директоры

Сахтбзада Саджиж-ур-Рехман, Халықаралық ислам университетінің Исламды зерттеу институтының қызметкері

Зафарулла Баиг, Исламды зерттеу факультеті деканының орынбасары

Ислам идеологиясы кеңесі

Мухаммад Халид Масуд – Ислам идеологиясы кеңесінің президенті (Пәкістан Ислам Республикасы)

 Делегация құрамы:

Мохсин Музафар Накви – Кеңес мүшесі

Бүкілиндиялық «Джамаат-у-Шабаб-е-Ислам» Мұсылман ұйымы

Сальман Аль-Хусейн Аль-Надви – «Джамаат-у-Шабаб-е-Ислам»Мұсылман ұйымының (Индия Республикасы) президенті

 Делегация құрамы:

Мохаммад Умар Гаутам – Джамиа Миллиа Исламиа университетінің Исламдық зерттеулер факультетінің профессоры, Дели қаласындағы Марказул Маариф білім беру орталығының директоры

Шабир Ахмед – Лакноу қаласындағы Nadwatul Ulama университеті жанындағы қыз балаларға арналған Jamiatul Hasanain мұсылман мектебінің негізін қалаушысы және директоры, Бангалор қаласындағы қыз балаларға арналған мұсылман колледжінің директоры

Зафар Юнус Сарешвала – Мумбаи қаласындағы Parsoli Corporation Ltd. Ислам қаржылық компаниясының негізін қалаушысы және басқарушы директоры

Шах Фахр-е-Алам – Бхагалпур (Бихар штаты) қаласындағы мешіт имамы және хатибы

Ислам ғалымдарының Халықаралық Конференциясы

Масукури Абдилла – Ислам ғалымдарының Халықаралық Конференциясы Бас Хатшысының орынбасары (Индонезия)

 Делегация құрамы:

Магфур Усман

Малик Мадани

Макмур Мажар

Заин Тванто

Исламды насихаттау колледжі

Мухаммад Тахер – Исламды насихаттау колледжінің профессоры, доктор

Біріккен Араб Әмірліктеріның ислам және вакуфтар істері бойынша Бас агенттігі

Мухамад Убейд аль-Мазруи – Біріккен Араб Әмірліктеріның ислам және вакуфтар істері бойынша Бас агенттігі директорының орынбасары

 Делегация құрамы:

2.Фарук Хамада – Агенттіктің қызметкері

Сейф Рашид Аль-Жабери – Исламды және Фикхты зерттеу Халықаралық Академиясының өкілі

Адель аль-Марзуки – Дубай қаласының Ислам істері департаментінің бөлім бастығы

Кувейт Мемлекетінің Ислам және вакуфтар істері бойынша Министрлік

Адиль аль-Фаллах – Кувейт Мемлекетінің Ислам және вакуфтар істері бойынша Мемлекеттік министрінің бірінші орынбасары

 Делегация құрамы:

2.Мутлак аль-Карауи – Кувейт Мемлекетінің ислам және вакутар істері бойынша Мемлекеттік министрінің бірінші орынбасарының халықаралық қатынастар бойынша орынбасары;

3.Турко Даудов – Кувейт Мемлекетінің ислам және вакуфтар істері бойынша министрлігінің ТМД елдеріндегі діни ұйымдармен ынтымақтастық істері бойынша үйлестірушісі

Катар мемлекетінің Әділет және құқық жоғарғы кеңесі

Шейх Сакиль бен Саир Аш-Шамри – Катар мемлекетінің Әділет және құқық жоғарғы кеңесінің мүшесі

 Делегация құрамы:

Доктор Гейс бен Мубарак Аль-Кауари – Жоспарлау және бақылау департаментінің директоры

Ауад Зафер Аль-Хаббаби – Қоғамдық байланыстар және баспа департаментінің кеңесшісі

Қытай мұсылмандары Ассоциациясы

ЯН Чжибо – Қытай мұсылмандары Ассоциациясы Төрағасының орынбасары

 Делегация құрамы:

ЯН Хуэйин – Классикалық ислам институтының оқытушысы

Ресей діни істері басқармасы

Равиль Гайнутдин – Ресейдің еуропалық бөлігінің Діни басқармасы президиумының төрағасы, Ресейдің Мүфтилер кеңесінің Төрағасы

Делегация құрамы:

Абдул-Вахед Ниязов– Ресейдің Ислам мәдени орталығының президенті

Фаттахетдинов Рафик – көмекші

Аббясов Рушан – көмекші

Кавказ дін істері басқармасы

Шейх-уль-ислам Аллахшукюр Паше-заде – Кавказ Діни басқармасының төрағасы

 Делегация құрамы:

Мукаддаф Паизов – Кавказ мұсылмандары Діни басқармасының халықаралық ынтымақтастық бөлімінің бастығы

Қызғызстан мұсылмандары діни басқармасы

Муратали Жуманов – Қырғызстанның Жоғарғы мүфтиі

 Делегация құрамы:

Р.Эгембердиев, Қызғызстан мұсылмандары Діни басқармасының Мешіт және білім бөлімінің басшысы

Оман Сұлтанатының Бас мүфтиі

Кахлан бен Набхан аль-Харуси – Оман Сұлтанатының Бас мүфтиінің кеңесшісі

Саид бен Али аль-Амри – Оман Сұлтанатының Қазақстан Республикасындағы ВПД

Рашид бен Хамад аль-Гилани – Оман Сұлтанатының Қазақстан Республикасындағы ВПД орынбасары

Жулдуз Мырзаханова – аудармашы (Оман Сұлтанатының Қазақстан Республикасындағы нотасы)

Христиан өкілдері

Дінаралық диалог бойынша Папа Кеңесі

Кардинал Жан-Луи Торан – Дінаралық диалог бойынша Папа Кеңесінің Президенті (Ватикан)

 Делегация құрамы:

Халед Акаше – Дінаралық диалог бойынша Папа Кеңесінің ислам бойынша бас сарапшысы, Ватикан

Архиепископ Пьер Луиджи Челата – Дінаралық диалог бойынша Папа Кеңесінің хатшысы, Ватикан

Профессор Кристиан Тролль – Қасиетті Герцог колледжінің құрметті профессоры, Франкфурт

Архиепископ Мигель Маури Буендиа – Қазақстан Республикасындағы Апостоль Нунцийі

Архиепископ Томаш Пэта – Астана архиепископы, Қазақстан епископ конференциясының президенті, Астана

Епископ Януш Калета – Атыраудың Апостоль әкімгері, Дінаралық диалог бойынша Папа Кеңесінің кеңесшісі, Атырау

Хрвойе Шкрлеч – Қазақстан Республикасындағы Ватикан елшілігінің хатшысы

Орыс Православиелік Шіркеуі

Астана және Алматы Митрополиті Мефодий (Орыс Православиелік Шіркеуі)

 Делегация құрамы:

Протоиерей Всеволод Чаплин – Мәскеу Патриархатының Шіркеу мен қоғамның өзара қатынастары бөлімінің төрағасы

Протоиерей Георгий Рябых - Мәскеу Патриархатының Шіркеудің сыртқы байланыстары бөлімі төрағасының орынбасары

Священник Георгий Рощин - Мәскеу Патриархатының Шіркеу мен қоғамның өзара қатынастары бөлімі төрағасының орынбасары

Протоиерей Игорь Выжанов - Мәскеу Патриархатының Шіркеу мен қоғамның өзара қатынастары бөлімінің христианаралық қатынастар бойынша хатшысы

Константинополь Православие шіркеуі

Митрополит Эммануил (Константинополь Православие шіркеуі)

 Делегация құрамы:

Митрополит Дарданельский Никитас –Афинагорас ортодокс Институтының Директоры (АҚШ, Беркли қ.)

Англикан шіркеуі

Николас Бейнс –Кройдон Епископы (Англикан шіркеуі)

Делегация құрамы:

Отец Ричард Аткинсон, Лейстер архидъяконы

Джейн Клементс, Кентерберий Архиепископының және Израильдің Бас раввинінің Англикан-иудей комиссиясының мүшесі

Бүкіләлемдік лютеран федерациясы

Ишмаэль Ноко – Бүкіләлемдік лютеран федерациясының Бас хатшысы

 Делегация құрамы:

Юрий Новгородов – Қазақстан Республикасындағы Евангелие-лютеран шіркеуінің епископы

Ханс-Вильхельм Каш – Германия Лютеран шіркеуінің, БЛФ Ұлттық комитетінің басшысы

Анли Серфонтейн Ивет Клусей

Армян Апостол шіркеуі

Епископ Маркос Ованнисян – Армян Апостол шіркеуінің Гегаркиник Епархиясының Басшысы

Делегация құрамы:

Епископ Езник Петросян - Армян Апостол шіркеуі жанындағы шіркеуаралық байланыс бірлестігінің Басшысы

Татул Амбурцумян – шіркеу мен мемлекет байланысы бөлімінің қызметкері

Поляк Автокефаль Православие шіркеуі

Владыка Мирон – архиепископ, генерал-майор, Поляк Автокефаль Православие шіркеуінің өкілі

Румын православие шіркеуі

Митрополит Нифон – Румын православие шіркеуінің патриархы

Жозе Альберто Моура – Ғаламдық және дінаралық диалог бойынша Епископ комиссиясының төрағасы (Бразилия)

Делегация құрамы:

Элиас Уольфф – комиссия сарапшысы

Американың христиандық шіркеулер одағы

Отец Леонид Кишковский - Американың христиандық шіркеулер одағының президенті, АҚШ діни қайраткерлер делегациясының жетекшісі

 Делегация құрамы:

Бернис Джексон – Солтүстік Америка Әлемдік шіркеу бірлестіктерінің президенті (Америка Құрама Штаттары) (әйел адам)

Дебби Алмонтазер (Америка Құрама Штаттары)

 Ілесушілер:

Сара Риф

C. Едуардо Варгас

Бүкіләлемдік Шіркеу Кеңесі

Самуэль Кобиа – Бүкіләлемдік Шіркеу Кеңесінің Бас директоры (Швейцария Конфедерациясы)

 Делегация құрамы:

Навин Куаюм – Орталық Комитеттің мүшесі;

Анита Хенслина – БШК Орталық Комитеттің мүшесі;

Шанта Премавардхана - Бүкіләлемдік Шіркеу Кеңесінің Ынтымақтастық және дінаралық диалог бағдарламасының директоры (Швейцария)

Діндердің бейбітшілік жолындағы Бүкіләлемдік конференциясы

Уильям Вендли – Діндердің бейбітшілік жолындағы Бүкіләлемдік конференциясының Бас хатшысы (Америка Құрама Штаттары)

 Делегация құрамы:

Штайн Вильюмстад, Діндердің бейбітшілік жолындағы Бүкіләлемдік конференциясының Бас хатшысының орынбасары

Қасиетті Эджидио Общинасы (Италия)

Марко Импальяццо –Қасиетті Эджидио (Италия) Общинасының президенті

Делегация құрамы:

Клаудио Марио Бетти – Қасиетті Эджидио Қоғамдастығының мүшесі

Леонардо Эмберти Джаллоретти - Қасиетті Эджидио Қоғамдастығының мүшесі

Иисус Христос шіркеуі (АҚШ))

Паул Б.Пайпер –Иисус Христос шіркеуінің өкілі (Мормон, АҚШ)

Буддизм өкілдері

Қытай буддистері Ассоциациясы

1.Сюе Чэн – Қытай буддистері Ассоциациясының Төрағасы, Ассоциация Хатшылығының Жетекшісі(Қытай Халық Республикасы)

 Делегация құрамы:

2.НАЦАН Сянбаанвэнхофо – Қытай буддистері Ассоциациясының Хатшылығы жетекшісінің орынбасары

3.ВАН Ли – Қытай буддистері Ассоциациясының халықаралық ынтымақтастық бөлімінің қызметкері, ағылшын тілінің аудармашысы

Гандантэгчэнлин монастыры

Да Лама Хунхэрийн Бямбажав – «Гандантэгчэнлин» монастырының (Моңғолия) бас хатшысы

Делегация құрамы:

Магсаржавын Ганхуяг – Моңғолия Буддистік университетінің білім және ғылым департаментінің директоры

Буддистердің бүкіләлемдік федерациясы

Хамба лама Чойжилжавын Дамбажав – «Дашичойлин» монастырының (Моңғолия) басшысы, Буддистердің бүкіләлемдік федерациясының

 вице-президенті (Моңғолия)

 Делегация құрамы:

Ренчин Боролзой

Махачулалонг Корнвирад Жадьялая университеті

Пра Дармокосаджарн –Махачулалонг Корнвирад Жадьялая университетінің ректоры (Таиланд)

 Делегация құрамы:

Прахрупалад Суватанавачирахун, буддистік зерттеу институтының директоры, ректордың хатшысы

Прамаха Сутеп Пюпуад, жобалау бөлімінің директоры

«Чогечон» будда ұйымының зерттеулер институты

1.Чан Бён Джу – «Чогечон» будда ұйымының зерттеулер институтының директоры (Оңтүстік Корея)

Делегация құрамы:

2.Пак Хо Сон – «Чогечон» Қоғамдық істер департаменті директорының орынбасары

3.Янг Ки Хун –храм аббаты

Иудаизм өкілдері

Израилдің Бас ашкеназий раввині

Йона Мецгер – Израильдің Бас ашкеназий раввині

Делегация құрамы:

Яков Марги –Израиль Мемлекетінің Дін істері бойынша министрі

Офра Мецгер Й.Мецгердің жұбайы

Хаим Хемдингер – Бас ашкеназий раввинінің көмекшісі

Одед Виннер –раввинаттың Бас директоры

Ави Биюменталь – баспасөз хатшысы

Хользер Моше Алькана – Бас ашкеназий раввинінің көмекшісі

Израильдің Бас сефард раввині

1.Шломо Амар – Израильдің Бас сефард раввині                          

Делегация құрамы:

Мазаль Омар – жұбайы

Шломо Шлуш - Хайфы қ. Бас раввині, раввинат кеңесінің мүшесі

Ребе Шимон Элитов – раввинат кеңесінің мүшесі

Мейр Данино – Хатшылық мүшесі

Қазақстанның бас раввині

Ешая Коген – Қазақстанның бас раввині

Делегация құрамы:

Юда Кубалкин –Астана қаласының және Ақмола облысының бас раввині

Моше Коэн – Қазақстанның бас раввинатының Израильдегі өкілі, Қазақстан еврейлері қоғамының төрағасы

Даосизм өкілдері

Қытай даошылары Ассоциациясы

Жэнь Фажун – Қытай даошылары Ассоциациясының төрағасы

Делегация құрамы:

ФЭН Хэ – Қытай даошылары Ассоциациясының зерттеу бөлімінің қызметкері

Ван Тун – ҚХР СІІ-нің Шығыс Еуропа және Орталық Азия департаментінің бөлім жетекшісі

Ци Юэ –Департамент маманы

Синтоизм Өкілдері

«Джинджя Хончё» синтоист Жапон Ассоциациясы

Цунекиё Танака - «Джинджя Хончё» синтоист храмдарының Жапон Ассоциациясының вице-президенті, «Ивашимизу-хачимангу» храмының аға қызметшісі

Делегация құрамы:

Такао Ина – «Джинджя Хончё» синтоист храмдарының Жапон Ассоциациясының қоғаммен байланыс департаментінің директоры

Юкимаса Ацуми – «Джинджя Хончё» синтоист храмдарының Жапон Ассоциациясының халықаралық басқармасының қызметкері

Кацуджи Ивахаши - представитель международного управления Синтоистских храмов «Джинджия Хончё» синтоист храмдарының халықаралық басқармасының өкілі - Съездің VIII хатшылығының қатысушысы

Индуизм өкілдері

Индологияны зерттеу және дінаралық диалог сұхбат институты

Шантилал Карамши Сомайя – Индологияны зерттеу және дінаралық диалог сұхбат институтының төрағасы(Индия)

Делегация құрамы:

Висвамбхар Исиа Стрейзанд –Рупануга Бхаджан монастырының монахы

Свами Вишвешварананд – «Sanyas Ashram» индус монастырының президенті; «Suratgiri Bangla» индус монахтары ұйымының президенті

Кала Дханаджей Ачария –«Сомаия Бхаратия Санскрити Питам» Индия мәдениетін оқытушыларды дайындау ұйымының директоры

Бхагватруши Кардамруши Шастри – «Бхагват Видьяпитх» білім беру қорының қамқоршысы

Акшардхам орталығының қоғамдық үйлесім саласындағы қолданбалы зерттеулер орталығы

Джайотиндра Мукундрай Дейв –Акшардхам орталығының қоғамдық үйлесім саласындағы қолданбалы зерттеулер орталығының директоры (Индия)

Делегация құрамы:

Нирав Пател - Лондондағы BAPS Индустық діни ұйымының жастарға арналған бағдарламаларының үйлестірушісі

Зороастризм өкілдері

Заратуштраның мәдени мұрасы Бүкіләлемдік Кеңесі

Д-р Хоми Буржор Дхалла –Заратуштраның мәдени мұрасы Бүкіләлемдік Кеңесінің презиенті (Индия)

Делегация құрамы:

Куруш Адил Сидхва– Заратуштраның мәдени мұрасы Бүкіләлемдік Кеңесінің мүшесі (Анахитаның күйеуі)

Анахита Хоми Дхалла – Заратуштраның мәдени мұрасы Бүкіләлемдік Кеңесінің мүшесі (Куруштың күйеуі)

Рошнек Хошанг Дехнугара - Заратуштраның мәдени мұрасы Бүкіләлемдік Кеңесінің мүшесі (Дариустың әйелі)

Дариус Хоми Дхалла – Заратуштраның мәдени мұрасы Бүкіләлемдік Кеңесінің мүшесі (Рошнектің күйеуі)

Қызметтегі саясаткерлер

Шимон Перес – Израиль Мемлекетінің Президенті

Делегация құрамы:

Бениамин Фуад Бен Элизер - Израиль Мемлекетінің Индустрия, Сауда және Еңбек Министрі

Даниель Хершкович - Израиль Мемлекетінің Ғылым және технология министрі

Узи Ландау - Израиль Мемлекетінің Ұлттық инфрақұрылым министрі

Исаак Ариэ Бен Исраэль - Израиль Мемлекетінің Ғарыш агенттігінің Төрағасы

Эфрат Дувдевани - Израиль Мемлекетінің Президенті Әкімшілігінің Бас директоры

Пинхас Барел Бухрис - Израиль Мемлекетінің Қорғаныс министрлігінің Бас директоры

Шауль Земах - Израиль Мемлекетінің Ұлттық инфрақұрылым министрлігінің Бас директоры

Боаз Хирш - Израиль Мемлекетінің Сыртқы істер министрлігінің Бас директорының аға орынбасары

Пинхас Авиви - Израиль Мемлекетінің Сыртқы істер министрлігінің Бас директорының орынбасары

Абдалла бен Мухаммад Аль аш-Шейх – Сауд Арабиясының Консультативтік кеңесінің төрағасы

Делегация құрамы:

Маджид Абдулазиз ат-Турки – доктор, Сауд Арабиясы Ислам және вакуфтер істері, насихат және үгіт жөніндегі министрінің кеңесшісі

Аль-Харби Юсуф Рашид –Абдалла бен Мухаммад Аль аш-Шейхтың жеке кеңесшісі

Аль-Омер Фахад Абдель Азиз –Абдалла бен Мухаммад Аль аш-Шейхтің көмекшісі

Мигель Анхель Моратинос –Испанияның Сыртқы істер министрі

Фарук Челик – Түркияның түркі тілдес мемлекеттерменынтымақтастық жөніндегі Мемлекеттік министрі

Делегация құрамы:

Муса Кулаклыкая – Ынтымақтастық және Даму Түрік Әкімшілігінің Президенті

Рашит Акгюль – Қауіпсіздік бастығы, Министр күзетінің қызметкері

Сеид Али аль-Хашими – Біріккен Араб Әмірліктері Президентінің діни және құқықтық істер бойынша кеңесшісі

Делегация құрамы:

Нажи аль-Араби – ілесуші тұлға

Бахауддин аль-Наджар – БАЭ Президентінің кеңесшісінің хатшысы

Султан аль-Мазруи – ілесуші тұлға

Шейх Сайид Хиджауи – «Аль-Байт Аль-Маликия лиль-Фикр Аль-Ислями» институтының Бас директоры (ислам ойының корольдік үйі, Иордания)

Делегация құрамы:

Омар Нахар –Иордания СІІ басқарма бастығы

Ван Цзоань – ҚХР Діни істер Мемлекеттік басқармасы бастығының бірінші орынбасары

Делегация құрамы:

Чжао Лэй – ҚХР Діни істер Мемлекеттік басқармасының Халықаралық ынтымақтастық департаменті директорының орынбасары

Куан Шэн – ҚХР Діни істер Мемлекеттік басқармасының Бірінші департаментінің бөлім бастығы

Ли Лианг – ҚХР Діни істер Мемлекеттік басқармасының қызметкері

Эмери де Монтескью – сенатор (Франция)

Эни Фалеомаваега – конгрессмен(США)

Делегация құрамы:

Лиса Уильямс –Э.Фалеомаваеги аппарат жетекшісі

Отставкадағы саясаткерлер

Кьелл Бондевик - Норвегияның экс-премьер-министрі

Делегация құрамы:

Остейн Мьярум – Осло қ. Бейбітшілік және адам құқықтары орталығы Президентінің орынбасары

Вальтер Швиммер – Еуропа Кеңесінің экс-бас хатшысы

Халықаралық ұйымдардың өкілдері

Сергей Орджоникидзе – БҰҰ бас хатшысының орынбасары, БҰҰ Еуропалық бөлімшесінің Бас директоры

Делегация құрамы:

Сергей Шапошников –С.Орджоникидзенің көмекшісі, Хаттама Шефі

Олабий Бабалола Жозеф Яй – ЮНЕСКО-ның Атқару кеңесінің төрағасы

Делегация құрамы:

Эдмонд Мукала – жеке ассистент, ілесуші

Марк Перрен де Бришамбо – ЕҚЫҰ Бас Хатшысы

Делегация құрамы:

Алехандро Матт, ЕҚЫҰ Бас Хатшысы кеңсесінің қызметкері

Салем аль-Хауни – Ислам Конференциясы Ұйымы Бас Хатшысының орынбасары, Дін істері және дінаралық диалог бойынша Жоғарғы комиссар

Флориан Хохенберг – БДИПЧ/ЕҚЫҰ төзбеушілік және дискриминацияны болдырмау  Департаментінің жетекшісі       

Әділ Ахметов – мұсылмандарға қатысты дискриминациямен күрес бойынша ЕҚЫҰ-ның қызметтегі Төрағасының жеке өкілі

Раввин Эндрю Бейкер –ЕҚЫҰ-ның антисемитизмге қарсы күрес бойынша қызметтегі Төрағасының жеке өкілі

Марк Шойер – «Өркениеттер Альянсы»хатшылығының директоры

Кейт Холден –Тони Блэр қорының жастар қозғалысының көшбасшысы

Қоғамдық қайраткерлер

Джонатан Айткен – жазушы (Ұлыбритания)

Хушанг Амирахмади –Роджер университетінің профессоры

Стивен Данбар-Джонсон - International Herald Tribune газетінің басшысы

Бижан Фарамарзи – International Herald Tribune Оа жəне Ирандағы өкілі

Жерорта теңізі əріптестерімен ынтымақтастық бойынша топтың шеңберіндегі

Таус Ферухи, Венадағы халықаралық ұйымдар жанындағы Алжирдің Елшісі –Тұрақты өкілі

Саид Хелифи, Венадағы халықаралық ұйымдар жанындағы Алжирдің тұрақты өкілдігінің кеңесшісі-елшігер

Шериф Шубаши, журналист, Египет

Макрам М.Куейси, Венадағы халықаралық ұйымдар жанындағы Иорданияның Елшісі – Тұрақты өкілі

Таруа Наймат, Венадағы халықаралық ұйымдар жанындағы Иорданияның Тұрақты өкілдігінің екінші хатшысы

Дан Ашбель, Елшісі – Венадағы халықаралық ұйымдар жанындағы Израильдің тұрақты өкілі

Бен Дрор Йемини, журналист, Израиль

Зиона Коенг-Яир, жұмыспен қамту саласындағы тең мүмкіндіктер бойынша ұлттық комиссар

Хасан Лаауауда, Марокконың ЕҚЫҰ жанындағы Тұрақты өкілінің орынбасары

Эль Хачмиа Мортаджи, Венадағы халықаралық ұйымдар жанындағы Марокконың Тұрақты өкілдігінің кеңесшісі

Мохаммед Хабиб Хаддад, Венадағы халықаралық ұйымдар жанындағы Тунистің Елшісі – Тұрақты өкілі

Мохаммед Бен Айед, Венадағы халықаралық ұйымдар жанындағы Тунистің Тұрақты өкілдігінің кеңесшісі

ЕҚЫҰ

Сотирис Руссос, ЕҚЫҰ төрағасының Жерорта теңізі əріптестерімен ынтымақтастық бойыша төрағасының жеке өкілі

Роланд Блесс, ЕҚЫҰ-нің БАҚ азаттығы бойынша өкілінің кеңсесі

Олександр Павлюк, ЕҚЫҰ Хатшылығының халықаралық ынтымақтастық бойынша қызметінің басшысы

Фабрицио Скарпа, ЕҚЫҰ Хатшылығының халықаралық ынтымақтастық бойынша хатшылығының аға қызметкері

Рита Мараскалки, ЕҚЫҰ Хатшылығының халықаралық ынтымақтастық бойынша хатшылығының қызметкері

Аннели Халонен, Финляндия СІМ-нің Ресей, Шығыс Еуропа жəнеОрталық Азия департаментінің кеңесшісі

Донатас Жугжда, Литваның ЕҚЫҰ жанындағы Тұрақты өкілдігінің 

кеңесші- елшігер

Алексей Стукало, ЕҚЫҰ-нің экономикалық-экологиялық қызмет бойынша үйлестірушісінің орынбасары

Дипломатиялық корпус

Урсула Фарингер – Австрия Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Лятиф Сейфеддин оглы Гандилов - Əзербайжан Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Кристиан Меершман - Бельгия Корольдігінің Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Фредерико С. Дуке Эстрада Мейер - Бразилия Федеративтік Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Мигель Маури Буендиа - Апостоль Нунцийі, Қасиетті Престолдың (Ватикана) Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Пол Браммелл – Ұлыбритания жəне Солтүстік Ирландияның Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Янош Балла - Венгерия Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Райнер Ойген Шлагетер - Германия Федеративтік Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Евангелос Денаксас - Грек Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Абдалла Омар Альарноси - Араб Египет Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Исраэль Мей Ами - Израиль Мемлекетінің Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Ашок Саджанхар - Индия Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Слайман Арабиат - Иордания Хашимиттік Корольдігінің Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Рамин Мехманпараст Нодехи - Иран Ислам Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Альберто Антон Кортес - Испания Корольдігінің Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Бруно Антонио Паскуино - Италия Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Насер бен Рашид Мохамад Аннуайми - Катар мемлекетінің Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Чэн Гопин – Қытай Халық Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Ли Бён-хва - Корея Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Жаныш Султанкулович Рустенбеков - Қырғыз Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Ретс Плесумс - Латвия Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Ромуалдас Козыровичюс – Литва Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Равдан Хатанбаатар Моңғолияның- Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Клаас ван дер Темпел - Королевства Нидерланды Корольдігінің Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Даг Малмер Халворсен - Норвегия Корольдігінің Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Ибрахим Хассан Сайф - Біріккен Араб Əмірліктеріның Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Ирфан-ур-Рехман Раджа - Пакистан Ислам Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Павел Чеплак - Польша Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Емил Рапча - Румынияның Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Хишам бен Абдель-Уахаб Бен Зараа - Сауд Арабиясы Корольдігінің Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Душан Подгорски - Словакия Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Ричард Е.Хоугланд – Америка Құрама Штаттарының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Атилла Гюнай - Түрік Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Ален Куанон - Франция Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Бедржих Копецки - Чехия Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Стефан Неллен - Швейцария Конфедерациясының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Нацуи Сигэо - Жапонияның Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Норбер Жустен – Еуропалық Комиссия өкілдігінің Басшысы, Төтенше жəне Өкілетті Елші
Александр Кельчевский - Елші, ҚР ЕҚЫҰ орталығының Басшысы
Василий Хачатурович Казарян - Армения Республикасының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Михаил Николаевич Бочарников - Ресей Федерациясының Төтенше жəне Өкілетті Елшісі
Тарья Виртанен –Қазақстан Республикасындағы ЮНЕСКО-ның өкілі
Хана Фикри Ахмед Сингер – Қазақстан Республикасындағы ЮНИСЕФ өкілдігінің Басшысы
Шу Хаолянь - Қазақстан Республикасындағы ПРООН Тұрақты өкілі
Ахмед Салих Аддеб – Ұлы Социалистік Ливия Араб Халық Джамахириясының Істеріндегі Уақытша Сенімгері
Саид бен Али Аль-Амри - Оман Сұлтанаты істерінің Сенімгері
Жаннет Клетцер – ЕҚЫҰ-нің Астанадығы орталығы Басшысының орынбасары

Қазақстан тарапынан шақырылғандар

Мұхамеджанов Орал Байғонысұлы - Мəжіліс Төрағасы
Саудабаев Қанат Бекмырзаұлы – Мемлекеттік хатшы
Мусин Аслан Есполаевич - Президент Əкімшілігінің басшысы
Тажин Марат Мұханбетқазыұлы – Сыртқы істер министрі, комиссия төрағасының орынбасары
Сарыбай Қайрат Шораұлы – Президенттің көмекшісі
Əшімбаев Мəулен Сағатханұлы - Президент Əкімдігі басшысының орынбасары, комиссия төрағасының орынбасары
Көпеев Мұхамбет Жұманазарұлы - Сенат Төрағасының Орынбасары
Судьин Александр Сергеевич - Сенат Төрағасының Орынбасары
Дьяченко Сергей Александрович - Мəжіліс Төрағасының Орынбасары
Кəрібжанов Жəнібек Сəлімұлы - Мəжіліс Төрағасының Орынбасары
Қалмырзаев Сарыбай Сұлтанұлы – Президенттің Іс басқарушысы
Құл-Мұхаммед Мұхтар Абрарұлы – Мəдениет жəне ақпарарт министрі
Түсіпбеков Рашид Төлеутайұлы – Əділет министрі
Аюбаев Мұхтар Ақатұлы - Президенттің Күзет қызметінің бастығы
Тасмағамбетов Иманғали Нұрғалиұлы– Астана қаласының əкімі
Бижанов Ақан Құсайынұлы - Парламент Сенатының əлеуметтік-мəдени даму комитетінің Төрағасы, III Съезге шақыруларды тапсыру бойынша арнайы елшігер
Сұлтанов Қуаныш Сұлтанұлы - Сенаттың Халықаралық қатынастар, қорғаныс жəне қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, III Съезге шақыруларды тапсыру бойынша арнайы елшігер
Айтаханов Қуаныш Айтаханұлы - Сенаттың аграрлық мəселелер жəне қоршаған ортаны қорғау комитетінің хатшысы, III Съезге шақыруларды
тапсыру бойынша арнайы елшігер
Есім Ғарифолла - Парламент Сенатының əлеуметтік-мəдени даму комитетінің мүшесі, III Съезге шақыруларды тапсыру бойынша арнайы елшігер
Жұмабаев Ермек Жианшаұлы - Сенаттың заңнама жəне құқықтық мəселелер комитетінің мүшесі, III Съезге шақыруларды тапсыру бойынша арнайы елшігер
Рахманбердиев Орынбай - Парламент Сенатының əлеуметтік-мəдени даму комитетінің мүшесі, III Съезге шақыруларды тапсыру бойынша арнайы
елшігер
Шəкіров Асқар Оразалыұлы – Адам құқығы бойынша өкіл
Байбек Бауыржан Қыдырғалиұлы - Президент Хаттамасының шефі
Майлыбаев Бағлан Асаубайұлы - Президенттің баспасөз хатшысы
Ілиясов Мағжан Жанботаұлы - Президент Əкімшілігінің Сыртқы саясат Орталығының басшысы
Мыңбай Дархан Қамзабекұлы - Президент Əкімшілігінің ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі
Тоғжанов Ералы Лұқпанұлы - Қазақстан Халықтары Ассамблеясы Төрағасының Орынбасары, Қазақстан Халықтары Ассамблеясы Хатшылығының меңгерушісі
Нұртілеуов Мұрат Əбуғалиұлы - Сенат Аппаратының басшысы, комиссия хатшысы
Дошаев Ерген Николаевич - Мəжіліс Аппаратының басшысы
Əбіқаев Нұртай Əбіқайұлы – Сыртқы істер министрінің орынбасары
Даненов Нұрлан Жұмағалиұлы - Сыртқы істер министрінің орынбасары
Досжан Ардақ Дүкенбайұлы – Əділет министрлігінің дін істері комитетінің Төрағасы
Қуанышев Дулат Оразбекұлы – ҚР СІМ ерекше тапсырмалар бойынша Елшісі
Машкевич Александр Антонович – Еуроазиялық еврей конгресінің президенті
Ағайдаров Ермек Садуақасұлы - Парламенттің Шаруашылық басқармасының бастығы

Қазақстан Республикасының шетелдердегі елшілері

Лама Шариф Қайрат Қайырбекұлы - Сауд Арабиясы Корольдігіндегі Төтенше жəне Өкілетті Елші

Оразбаков Ғалым Ізбасарұлы - Израиль Мемлекетіндегі Төтенше жəне Өкілетті Елші

Амреев Бағдад Құлтайұлы Түркия Республикасындағы Төтенше жəне Өкілетті Елші

Волков Алексей Юрьевич - Польша Республикасындағы Төтенше жəне Өкілетті Елші

Ыдырысов Ерлан Əбілфайызұлы – Америка Құрама Штаттарындағы Төтенше жəне Өкілетті Елші

Пірімбетов Серік Достанұлы - Əзербайжан Республикасындағы Төтенше жəне Өкілетті Елші

Бөлегенов Ерғали Бөлегенұлы - Испания Корольдігіндегі Төтенше жəне Өкілетті Елші

Əбдрахманов Қайрат Құдайбергенұлы – Қазақстан Республикасының ЕҚЫҰ